back to top
- Komerční sdělení -finance
DomůHobbyTvárnice Ytong a Silka současně tepelně izolují i ​​akumulují

Tvárnice Ytong a Silka současně tepelně izolují i ​​akumulují

Jako stavební materiály mají pórobetonové tvárnice Ytong i vápenopískové tvárnice Silka jedinečné složení, díky kterému jsou to tvárnice tepelněizolační a zároveň akumulační. To je důležitá výhoda, protože domy postavené z těchto tvárnic si v zimě déle udržují teplo a v létě zůstávají déle chladnější. Stručně řečeno, ušetříte s nimi náklady na vytápění a menší bude také vaše potřeba chlazení, které je náročné na elektrickou energii.
Tvárnice Silka i Ytong navíc dosahují velmi dobrých výsledků z hlediska zvukové izolace, což je pro většinu z nás klíčová vlastnost bydlení. Vápenopískové tvárnice Silka a pórobetonové tvárnice Ytong jsou rovněž odolné vůči vlhkosti a patří mezi nejekologičtější a nejudržitelnější stavební materiály. V neposlední řadě – a přejme si, aby to nemuseli dokazovat v praxi – jsou zde jejich výborné výsledky z hlediska požární odolnosti. Povrchovou úpravu stěn z tvárnic Ytong a Silka můžete aplikovat během chvilky. Je vaše prostředí poněkud hlučné? Potom jsou řešením tvárnice Silka. Vysoká hmotnost vápenopískových tvárnic představuje vynikající tlumič hluku.

S tvárnicemi Ytong stavíte a izolujete zároveň
Každý chce mít dům, ve kterém se neztrácí teplo a jehož náklady na energie jsou nízké. S Ytongem můžete stavět jednovrstvé vnější stěny bez dodatečné izolace. Jednou z cest k tomuto stále oblíbenějšímu řešení je i nová pórobetonová tvárnice Ytong Lambda YQ 500 P+D. Tato inovovaná tvárnice s perem, drážkou a kapsou nemá jen originální pera a drážku, ale v porovnání s hladkými tvárnicemi Ytong Lambda YQ nabízí také nižší spotřebu malty. Nižší je u ní i pracnost při zdění – na metr čtvereční vám bude stačit menší počet tvárnic.

Tepelné mosty jsou neviditelnou příčinou vyšších účtů za energie a je třeba se jim za každou cenu vyhnout
Vyskytují se v místech, kde je tepelná izolace konstrukce nedostatečná. Klasickým místem tepelných mostů je například spojení mezi zdmi a podlahou. Aby společnost Xella vyhověla tomuto požadavku, vyvinula kromě svých klasických tvárnic i pórobetonové zakládací tvárnice Ytong Start. Tyto tvárnice eliminují vznik tepelných mostů, snižují vzlínání vlhkosti při výstavbě, minimalizují riziko vzniku plísní v kritických detailech a ideálně doplňují výškový modul stěn. Díky flexibilitě a snadnému použití jsou vápenopískové tvárnice Silka a pórobetonové tvárnice Ytong ideální pro vnitřní stěny, ať už jsou nosné, nebo ne

S Ytongem je proces výstavby velmi rychlý a flexibilní. Díky své odolnosti vůči vlhkosti jsou pórobetonové tvárnice vhodné i do vlhkých místností, jako jsou koupelny, kuchyně a sklady. Vnitřní stěny z tvárnic Silka zajišťují příjemné vnitřní klima a zvukovou izolaci.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

--- reklama ---PR článek