- Komerční sdělení -finance
DomůHobbySendwix – ve všech směrech zdravý dům

Sendwix – ve všech směrech zdravý dům

Každý investor má určitě naprosto jasnou představu, jak by měl jeho dům vypadat a co od něj očekává. Musí být dostatečně pevný, prostorný a přitom provozně úsporný. Chytrým řešením je sendvičové zdivo SENDWIX od společnosti KM Beta. SENDWIX, jehož základem je vápenopískový kvádr, byl navržen přímo pro stavby nízkoenergetických a pasivních domů. S tímto moderním stavebním systémem ušetříte na provozních energiích jak při vytápění v zimě, tak v létě při chlazení objektu.
Vysněný dům by měl celoročně poskytovat příjemné prostředí a být zdravotně nezávadný. Jako ideální se jeví řešení, které nabízí největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových zdicích prvků, společnost KM Beta. Tento unikátní certifikovaný systém vícevrstvého zdiva splňuje technické požadavky odpovídající současným i budoucím potřebám. Se systémem KMB Sendwix lze snadno docílit i parametrů pro energeticky úsporný až pasivní dům.

Zdravé bydlení
Vysoký obsah radionuklidů ve stavebních materiálech může mít nepříznivý vliv na zdraví člověka. Mezi všemi stavebními materiály mají vápenopískové cihly KMB Sendwix jednu z nejnižších hodnot radionuklidu, které se každoročně potvrzuje nezávislými měřeními. Systém KMB Sendwix dosahuje hodnoty radionuklidu I = 0,26, přičemž nejvyšší doporučená hodnota indexu hmotnostní aktivity je I = 0,5.

Optimální vnitřní mikroklima
Tepelně technické parametry pasivních a nízkoenergetických domů může výrazně zhoršit nasákavost stavebního materiálu. Zdicí prvky systému SENDWIX vynikají nízkou nasákavostí (10 – 18%) as tím spojenou vysokou mrazuvzdorností. Materiál má díky příznivým parametrům příjmu a výdeje vlhkosti mimořádný význam z hlediska pobytu osob v uzavřených prostorách. Celoročně udržuje optimální mikroklima budovy. Příliš nízká vlhkost vzduchu totiž vysušuje sliznice dýchacího ústrojí, snižuje obranyschopnost organizmu a zvyšuje možnost infekce. Příliš vysoká vlhkost vzduchu v kombinaci se sníženými tepelněizolačními vlastnostmi obvodových konstrukcí zase způsobuje vznik plísní, které ohrožují lidské zdraví.

Podstatně kratší topná sezóna a méně klimatizace, díky nadstandardní tepelné akumulaci
Dalším parametrem, který by měl zajímat hlavně investora, je nadstandardní tepelná akumulace. Tento parametr investor ocení zejména v přechodných obdobích na jaře a na podzim, kdy se teploty přes den pohybují kolem 20°C, zatímco večer a v noci klesají až k nule. Pokud je stavba dobře zaizolována (což je u systému SENDWIX základním předpokladem), stačí vnitřní tepelné zisky a naakumulované teplo ve stěnách z vápenopískových cihel k tomu, aby zajistily požadovanou vnitřní teplotu kolem 21°C po celý den, i když teplota venku na delší dobu výrazně poklesne (nebo v létě stoupne). To ve výsledku znamená velkou úsporu energií i peněz.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek