- Komerční sdělení -finance
DomůStavbaPokud jsou to okna, je to kompozit!

Pokud jsou to okna, je to kompozit!

Když se tři perou, čtvrtý se směje. Tak to někdy ve stavebnictví bývá. Ještě nedávno byly známy jen tři materiály okenních profilů – dřevo, plast a hliník. Dnes však máme čtyři, a to díky přidání kompozitu (RAU-FIPRO X). Z technického hlediska jde o materiál na bázi plastu a skleněných vláken. Materiál, který se již dlouho používá např. v leteckém a automobilovém průmyslu. V porovnání s výše uvedenou konkurencí mají okna z kompozitního materiálu řadu výhod, z nichž nejdůležitější jsou vynikající tvarová stálost, nízká hmotnost, ale také kvalitní tepelněizolační vlastnosti či akustické parametry, což je v současnosti velmi aktuální téma.

Využití jedinečných vlastností kompozitního materiálu způsobilo revoluci ve výrobě oken, srovnatelnou s použitím „turbodmychadel“
v motorech automobilů. Plastová okna byla vždy velmi oblíbená, zejména pro jejich snadnou údržbu a nízké náklady. Měla však své jasné limity, zejména pokud jde o rozměry. Kompozitní materiál RAU-FIPRO posunul tyto hranice podstatně dále. Výrobní a rozměrové možnosti se přiblížily hliníkovým profilům, přičemž si zachovaly všechny přednosti plastových oken.

Dodejme, že druhá generace kompozitního materiálu (RAU-FIPRO X)
s vyšším podílem skelných vláken vše ještě zlepšila. Architekt proto může navrhnout bílá okna s označením GENEO do výšky 2,8 ma šířky
1,6 m (v případě lepeného skla a plné ocelové výztuže, tj. až po rohy) nebo do výšky 2,7 ​​ma šířky 1,5 m s barevným profilem. Při přibližně 90 % běžně navrhovaných rozměrů oken GENEO však není nutná ocelová výztuž, což přirozeně snižuje hmotnost okna o 40 % a vytváří prostor pro inovace v rámci profilu (například v podobě integrovaného řízeného větrání Smart Inovent).

Okna GENEO se stavební hloubkou 86 mm se mohou pochlubit skutečně příkladnými hodnotami Uw až do 0,60 W/m²K (platí pro trojsklo). Tato okna se zabudovanými tepelnými moduly v profilu lze použít v nízkoenergetických a pasivních domech a lze na ně získat výhodné dotace. Díky své stabilitě, pevnosti a rozměrovým možnostem jsou systémy GENEO přímo ideální pro výstavbu oblíbených velkoformátových HS portálů.

A woman is looking out of the kitchen window while enjoying a cup of coffee.

Nesmíme však zapomínat ani na další vlastnosti, jako je vysoká bezpečnost proti vloupání (až do třídy RC3) a design, který lze přizpůsobit individuálním přáním každého investora dle vzorníku barev KALEIDO (více než 400 odstínů a vzorů včetně moderních antracitových barev a dřevodekorů). Kompozitní okna se stejně jako plastová okna snadno udržují díky speciálně upravenému povrchu profilu s technologií HDF s vysoce lesklým povrchem, který odpuzuje nečistoty.

Kompozitní okna plně vyjadřují individualitu architektury domu, pro kterou je design oken nezbytný, aniž by museli vyprázdnit bankovní účet v takové míře jako hliníková okna.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek