- Komerční sdělení -finance
DomůZahrada8 nejlepších rostlin k vytvoření soukromí v zahradě a na terase

8 nejlepších rostlin k vytvoření soukromí v zahradě a na terase

Sousedy si nevybíráme a je naprosto logické, že na vlastní zahrádce či na terase chceme mít i místo, kde bychom mohli relaxovat nepozorovaně – bez zbytečných pohledů ze sousedství nebo od cesty. Kromě vysokých zdí existují i ​​přirozené a podstatně estetičtější způsoby, jak docílit klidného chráněného místa. Představíme vám několik rostlinných druhů, které výborně slouží jako živý plot a ochranná bariéra, navíc jsou dekorativní.

Balmin metlatý (Leptospermum scoparium)

Balmín metlatý, speciální odrůda ‚Burgundy Queen‘ má úžasné květiny a nádherné listí. Nové růstové listy jsou nápadné, sytě vínově červené, květinové listeny mají ještě dramatičtější bordó odstín.

Balmin metlatý

Tato rychle rostoucí, popínavá rostlina potřebuje oporu a je ideální pro vytvoření soukromí od sousedů. Je to energická „horolezkyně“, a proto i perfektní volba pro proplétání mříží, pergol a plotů pro vytvoření soukromí, nebo jako výrazná dekorativní rostlina do velkých květináčů na terasu.

Cypřišek tupolistý (rod Chamaecyparis)

Krásné klenuté větve a vzdušné zelené listy cypřišku přinášejí do zahrady pocit harmonie. Vysaďte řadu cypřišů, abyste ochránili své soukromí působivými stále zelenými větvičkami „falešných cypřišů“. Časem vyrostou na šířku asi 120 cm a výšku až 240 cm.

Cypruštek tupolistý

Kalina zubatá (Viburnum dentatum)

Kalina má krásné lesklé zelené listy a jemné bílé růžice květin. Produkuje také bobule, které přilákají na váš dvůr ptáky. Když zasadíte vedle sebe několik kalin, vznikne živý plot – po obvodu vaší zahrady nebo na místě, kde chcete vytvořit předěl.

Kalina zubatá

four young children kids siblings at the age of 3, 4 and 6 in blue inflatable swimming wading paddling pool with wet hair laughing smiling enjoying the cooling in heat wave shallow focus water drops giving the feeling of refreshing

Cesmína (speciální Pyramidalis Ilex aquifolium cesmína)

Chcete-li vytvořit svěží ochranu soukromí, nechte tuto odrůdu cesmíny vyrůst do jejího přirozeného pyramidového tvaru. V zahradách, kde je soukromí méně důležité, je tento hustý stálezelený strom také vynikající výškovou dominantou. Když jej necháte nekontrolovaně růst, může dosáhnout až výšky 360 cm a vytvořit vysoký okraj zahrady či dvora.

Cesmína

Mandevila (Mandevilla, starší název Dipladenia)

Je skutečným designovým prvkem zahrad nebo teras. Je to popínavá rostlina s různě zbarvenými nálevkovitými květy – červené, růžové nebo bílé, které přitahují motýly a rychle šplhají po mřížce, altánku nebo po plotě.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek